Eurobus

E u r o b u s

Konkurs organizowany przez Szkolne Centrum Informacji i wychowawców klas drugich ma za zadanie promować wiedzę
o Unii Europejskiej wśród uczniów gimnazjum. Po raz pierwszy został zorganizowany w roku 2002 przez panią Ewę Miturę, nauczycielkę geografii. W roku 2005 koordynacją konkursu zajęła się Małgorzata Bogudał, nauczycielka j.angielskiego a od 2008 konkurs jest pilotowany przez Małgorzatę Bronowską-Waliszewską i wspierany w poszczególnych latach przez Małgorzatę Jasiukiewicz i Lidię Zelman oraz wiele innych osób z kady nauczycielskiej i administracyjnej:).
 Każda klasa biorąca udział w konkursie przygotowuje program dotyczący wylosowanego kraju Unii, w którym należy “zareklamować” dane państwo w jak najciekawszy sposób. Druga część programu obejmuje quiz na temat wiedzy ogólnej o Unii Europejskiej. Wydarzenie swą atrakcyjnośc zawdzięcza pracy wychowawców i uczniów, dla których przygotowania do konkursu, to możliwość poznania się w innych sytuacjach niż lekcje. Celem konkursu jest nauka przez zabawę, rozwijanie kreatywności, współpracy w grupie, odpowiedzialności. Od roku 2008 konkurs jest wspierany przez firmę Europe Direct. Przez wiele lat mogliśmy też liczyć na wsparcie: Nadleśnictwa Wipsowo, Straży Pożarnej w Barczewie, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Barczewie, Telewizji Kablowej Macrosat, Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Barczewie, Hotelu Star Dadaj, firmie "Kajakiem po Warmii". W zakładce Foto można obejrzeć historyczne ujęcie Eurobusa- album "Eurobus historyczna pigułka"  https://gimbar1.edupage.org/album/?

Małgorzata Bronowska-Waliszewska

• Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Warmińskiej w Barczewie