Nawigacja

Nowości książkowe

Nowości

Nowości książkowe

Nowości książkowe- grudzień 2015

Anielski ogień

Aura

Baśnie braci Grimm dla dorosłych

Black Ice

Chomiki

Opowieści z Minecraft

Czarny młyn

Czekając na Gonza

Dzienniczek zakręconej nastolatki

Dziewczyna NN

Fangirl

Gregor i niedokończona przepowiednia

Klucze

Kolorowy szalik

Lśniąca pułapka

M jak dżem

Miasto pożeraczy deszczu

Pamiętnik

Paulina w orbicie kotów

Philippe Gratin i Maja naga

Quilling. Ozdoby z papieru

Rico, Oskar i głębocienie

Snajper

Star Wars

Will Grayson Will Grayson

Wszystkie jasne miejsca

Zamarznięta Charlotte

 

Nowości książkowe z grudnia 2014.

 

15 dni bez głowy 

Ma piętnaście lat, sześcioletniego brata udającego psa i wiecznie pijaną mamę. Musi być niewidzialny i sprawić, by nikt - ani nauczyciele, ani koledzy - nie dowiedział się o tym, co się dzieje w jego domu. Gdy niespodziewanie znika mama, Laurence ma piętnaście dni na to, by poukładać życie swojej rodziny na nowo. Jak się okazuje, sprostanie wyzwaniom dorosłego świata wcale nie jest łatwe i może wymagać wielu poświęceń...

 

Gwiazd naszych wina

Światowy fenomen, bestsellerowa powieść, na podstawie której powstał film – w polskich kinach od 6 czerwca 2014.Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie. Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.

Igrzyska śmierci

Poczytna trylogia w jednym tomie, w okładce filmowej. Oprócz tytułowych "Igrzysk śmierci" w skład trylogii wchodzą tomy "W pierścieniu ognia" i "Kosogłos". Książki o bohaterskiej nastolatce Katniss, która ma w sobie odwagę i determinację, żeby samotnie przeciwstawić się imperium zła, są porywającą lekturą.

 

 

Percy Jackson ... pakiet pięciu części

Jak to jest być zwykłym nastolatkiem i pewnego dnia dowiedzieć się, że twoim ojcem jest Posejdon lub inny grecki bóg. Właśnie tutaj zaczyna się przygoda życia kilku nastolatków, których życie zmienia się diametralnie po tym jak jeden z nich zdradza swoich przyjaciół i rodzinę opowiadając się za pradawnymi siłami zła. Chcecie poznać losy grupy przyjaciół i ich wspólne przygody, przyjaźń i miłość. Córka Ateny, syn Posejdona, córka Aresa, córka Zeusa, syn Hermesa i wielu innych bohaterów przeżywają wiele przygód, które wciągają czytelnika. Warto przeczytać całą serię.

 

Zgon

Pełne sarkastycznego humoru igraszki ze śmiercią w rytmie punkrocka.
Ze śmiercią jej do twarzy!
Lex ma 16 lat i sporo ostatnio nabroiła. Bezsilni rodzice wysyłają ją na wakacje do wujka na wieś. Lex nie jest zachwycona wizją spędzenia lata na farmie. Okazuje się jednak, że wujek nie jest tylko zwykłym farmerem, lecz mrocznym żniwiarzem i przeprowadza dusze zmarłych na drugą stronę.
Śmieszne i straszne!

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Warmińskiej w Barczewie
    ul. Północna 14
    11-010 Barczewo
  • 089 51 47 713 / fax 089 51 47 713

Galeria zdjęć