Nawigacja

Szkolne Centrum Informacji Program Czytające Szkoły

SCI (biblioteka)

Program Czytające Szkoły

Szkolne Centrum Informacji bierze udział w realizacji programu  "Czytające szkoły", prowadzonego przez  Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego - psychicznego, umysłowego oraz moralnego - dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe. 

..."Czytanie jest podstawowym narzędziem myślenia (w tym również matematycznego!) i zdobywania wiedzy. Dlatego we wszystkich systemach edukacyjnych kładzie się duży nacisk na naukę czytania. Bez tej umiejętności nie można odnieść sukcesu w szkole, a nauka staje się udręką. Niestety, coraz więcej dzieci nie lubi czytać i mało czyta. Nauczyciele skarżą się, że współczesne dzieci nie potrafią się skupić i nie rozumieją czytanych tekstów. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele, najważniejsze z nich to słaba znajomość języka wśród dzieci i brak motywacji do czytania, które postrzegane jest jako czynność frustrująca i nudna..."

Zachęcamy Państwa do odwiedzania strony Fundacji. W zakładkach "Tak warto żyć" czy "Książki polecane" można znaleźć wiele wskazówek, porad związanych z czytaniem czy wyborem odpowiedniej ksiązki.

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/kampania-czytania-cpcd

Poniższe linki zawierają popularne reklamy telewizyjne i internetowe zachęcające do czytania.

http://www.youtube.com/watch?v=TL0BT-XkVnI

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=l3B7MshlG5Q&NR=1

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=Z_yLtSI7wzE&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=OoIl3eEQF5k&feature=related

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Warmińskiej w Barczewie
    ul. Północna 14
    11-010 Barczewo
  • 089 51 47 713 / fax 089 51 47 713

Galeria zdjęć